Distanču slēposana: noslēdzas Latvijas čempionāts

Aizvadītajā nedēļas nogalē Madonā „Smecersila" trasē ar 3.posma sacensībām noslēdzās Latvijas čempionāts distanču slēpošanā. Sestdien sportisti sacentās stafešu slēpojumos, bet svētdien garajās distancēs klasiskajā stilā ar intervāla startu.

Pirmajā sacensību dienā stafetes komandā startēja trīs dalībnieki - pirmie divi etapi distanci veica klasiskajā stilā, bet trešā posma pārstāvji slēpoja brīvajā stilā.

Gulbenes novada BJSS uz stafetēm veda trīs komandas. Jaunākajā V12 grupā zēniem (2001.g. un jaunāki) Gulbenes novada jaunie slēpotāji 3 x 2 kilometru distancē izcīnīja otro vietu. Pirmo posmu veica Jānis Jermacāns, kurš savu etapu noslēpoja ļoti labi, no uzvarētāja („Arkādija") atpaliekot tikai sešas sekundes. Otro posmu veica Artis Ameļčenko, viņš stafeti nodeva kā trešais, divas sekundes piekāpjoties madoniešiem, bet trešajā etapā Aleks Kanders apsteidza pretiniekus un palīdzēja komandai izcīnīt sudraba medaļas.

V 14 grupas (1999.-2000.g.dz.) zēni sacentās 3 x 3 kilometros. Un gulbeniešiem atkal sudrabs - otrā vieta. Stafetes pirmais posms bija uzticēts Jānim Razgalam, viņš atslēpoja trešais, bet no uzvarētāja atpalika vien 20 sekundes, bet astoņas - no otrās vietas. Linardam Cvetkovam izdevās izvirzīt savu komandu otrajā vietā, bet Ralfs Rudzītis saglabāja šo pozīciju.

Gulbenes novada S 14 grupas meiteņu sakomplektētā komanda ar 2003.gadā dzimušas meitenes līdzdalību ierindojās piektajā vietā.

Otrajā sacensību dienā slēpotāji sacentās garajās distancēs, lai gan pēdējos gados distanču garumi vīriešu un sieviešu elites grupām ir krietni vien sarukuši.

Jaunākās grupas zēni V 12 grupa sacentās 5 kilometru distancē un par Latvijas čempionu kļuva lejasciemietis Jānis Jermacāns, kurš tuvāko sekotāju apsteidza par 15 sekundēm.

Viskuplāk pārstāvētajā V 14 grupā zēniem 7.5 kilometru distancē ar ceturto vietu (šosezon jau otro reizi Latvijas čempionāta ietvaros) nācās samierināties Linardam Cvetkovam.

V18 grupas sportisti spēkiem mērojās visgarākajā distancē - 20 kilometros un trešo vietu izcīnīja Andris Beķeris. Jaunietēm S 18 grupā 10 kilometru distancē otro vietu izcīnīja Rasma Rudzīte. Tāda paša kaluma medaļu - sudraba - S 20 grupā ieguva Inese Brezinska, viņai - otrā vieta.

Senioriem S 30+ un V 30+ grupām bija iespēja cīnīties 5 un 15 kilometru distancēs. Pēc Starptautiskās veterānu asociācijas koeficientu sistēmas tika noskaidroti labākie slēpotāji - veterāni. Lai gan pēc uzrādītā rezultāta Antis Zunda bija piektais, tomēr, izrēķinot pēc vecuma un rezultāta formulas, viņš izcīnīja otro vietu. Savukārt Līga Berkolde sasniedza otro labāko rezultātu, bet pēc koeficientu sistēmas viņai - trešā vieta.